Nechajte sa Jeepom odviesť za dobrodružstvom

Niekomu stačí odšoférovať cestu do práce, obchodu či po deti do školy. Pre iných sa šoférovanie stalo záľubou. Starostlivosťou o autá, ako aj ich následným používaním radi trávia svoj voľný čas. Ulice a cesty miest sa časom zunujú a nahradia ich terénne trasy. Rovnako aj bežné osobné automobily vystriedajú vhodnejšie Jeepy. Ak patríte medzi týchto nadšencov, určite vám neunikli novinky zo sveta áut. Predsa len si ich v tomto článku v krátkosti predstavíme. Spolu s pár tipmi na off-road parky.

Nové prírastky do kolekcie

Ako prvý si predstavíme Wrangler 4xe. Tento nový model je súčasťou limitovanej edície. Medzi viacerými verziami sa nájde aj plug-in hybridný model. Okrem klasického vybavenia pre terénne vozidlá, má zabudovanú aj prednú off-road kameru, vďaka ktorej zostanú vaše dobrodružstvá zaznamenané.

Ďalšou novinkou nie je nič iné, ako Nový Jeep Compass. Oproti predchádzajúcemu modelu sa vylepšil hneď vo viacerých aspektoch. Nielenže má vylepšený motor, nový interiér a digitálny prístrojový panel, ale dokonca sa znásobil z 2,8l až na 7,2l.

Odporúčané off-road trasy na Slovensku

Jedna z najznámejších trás sa nachádza v Kobylniciach, v okrese Svidník. Trasa je dlhá takmer 200 kilometrov a niektorých šoférov môže pekne potrápiť.

Ďalším tipom je o niečo kratšia Nová Polhora, s dĺžkou len necelých 60 kilometrov.

Za zmienku tiež stojí off-road v Tisovci. Dĺžkou sa Kobylniciam so svojimi 65 kilometrami nevyrovná, no v náročnosti určite nezaostáva.

To najlepšie z off-road trás v Česku

Keďže sú možnosti na Slovensku pomerne obmedzené, predstavíme si nejaké vhodné miesta aj u našich bratov Čechov.

Hummer centrum pri Prahe má jednu veľkú výhodu, a to, že svoju jazdu nemusíte vopred ohlásiť. Toto centrum je otvorené ako akýkoľvek iný podnik a vždy vás radi privítajú.

Populárny je aj off-road park Dobřany na Šlovickém vrchu. Správci sa o priestor pravidelne starajú a periodicky sa tu konajú rôzne tematické akcie.

Leave a Comment