Zažite na vlastnej koži čaro cykloturistiky

Máte nutkanie začať s pravidelným pohybom, ale odrádza vás monotónne opakovanie cvikov? Chceli by ste sa venovať športu, ale nezohnali ste do tímu ďalších nadšencov? Nemusíte sa upínať len na tieto obmedzené možnosti. Medzi fyzickými aktivitami sa nachádza aj slušný počet individuálnych športov. Jedným z najpopulárnejších je práve bicyklovanie. Niet sa čo čudovať. Tento obohacujúci šport má veľakrát bližšie k relaxu a strata tuku či budovanie svalovej hmoty sú len výhodným bonusom. 

Obľúbené cyklotrasy 

Keď nasadnete na bicykel, okolitá krajina naberie doposiaľ nepoznané rozmery. Venovali by ste niekedy okolitým lúkam pozornosť? Pravdepodobne nie. Preto by ste si nevšimli nenápadnú líšku či zvedavú srnku na okraji lesa. Počas cykloturistiky máte možnosť zadarmo preskúmať našu prírodu. 

Slovensko je na cyklotrasy bohaté. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad Belianska cyklotrasa. Aj keď sa nablízku nachádza hlavná cesta, ponúka nezabudnuteľné výhľady na Belianske Tatry. Popri cyklotrase sú postavené malé prístrešky, kde sa môžete občerstviť. 

V Štiavnických vrchoch sa tiahne 40-kilometrový populárny, no takisto aj náročný, Veľký Hodrušský okruh. Vyznačuje sa značným stúpaním, ktoré by niektorých menej zdatných cyklistov mohlo odradiť. Bola by však škoda prísť o výhľad z banského vrchu Kerling. Elektrobicykle sa v tomto prípade ponúkajú ako výhodný kompromis medzi športom a relaxom. 

Pokiaľ by ste sa chceli vydať po náročnejších trasách, najmä mimo asfaltové cestičky, mohli by sa vám hodiť gravel bicykle. Tieto bicykle boli navrhnuté do hrboľatých terénov. Zvládnu vás teda odniesť aj na ťažšie dostupné miesta. 

Jedným z takýchto miest je Bátoričkin cyklookruh. Vďaka zreteľnému značeniu na ňom nemôžete zablúdiť. Cestou sa vám naskytne výhľad až na 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, ale aj rodných domov významných osobností. Taktiež sa môžete pokochať pohľadom na Čachtický hrad alebo Draškovičovský kaštieľ.

Leave a Comment