Od lietadiel, športiakov až po moderné SUV. Spoznajte históriu Alfa Romeo

Alfa Romeo nie je značka, ktorá sa vezie na trende. Namiesto toho si svoju reputáciu vo svete buduje už od roku 1910. Počas 1. svetovej vojny spoločnosť vyrábala vojenské vybavenie, ako sú motory a lietadlá. Čo nasledovalo potom a ako sa dostali do povedomia celého sveta? V článku sme rozobrali aj to, ako sa príkladne poučili a nezastavila ich ani vojna. Je história značky Alfa Romeo návodom k úspechu vo sfére podnikania?

Začiatky, z ktorých si treba brať príklad

V 20. rokoch 20. storočia sa začala reputácia Alfa Romeo dostávať do povedomia celého sveta keď ich vozidlá začali vyhrávať veľké preteky ako Mille Mille Miglia a Targa Florio. V tomto období sa Alfa Romeo stala súčasťou talianskeho štátneho priemyselného konglomerátu. Počas 2. svetovej vojny Alfa Romeo vyrábala vojenské vybavenie a jej továrne boli silne bombardované spojencami.

Po vojne sa netreba vzdávať

V povojnovom období Alfa Romeo obnovila výrobu automobilov vrátane ikonických modelov Giulietta a Giulia. V roku 1986 získala Alfa Romeo skupina Fiat, ktorá sa v roku 2014 zlúčila s Chryslerom a vytvorila Fiat Chrysler Automobiles. V posledných rokoch prešla Alfa Romeo expanziou s cieľom zvýšiť svoj podiel na trhu a osloviť nových zákazníkov. Aktuálna ponuka značky zahŕňa modely ako Giulia, Tonale a SUV Stelvio.

Ako brat a sestra

Prešlo viac ako 100 rokov od prvej zmienky značky Alfa Romeo a čo nám táto automobilka za ten čas priniesla? To najlepšie, čo za posledné roky vytvorila vložila do dvojice automobilov Alfa Romeo Tonale a Alfa Romeo Stelvio. Tieto dve SUV vynikajú prémiovými materiálmi so známkami športovosti. Ak túžite vlastniť talianske vozidlo a táto automobilka vo vás zarezonovala, testovacia jazda vám rozbúši srdce!

Leave a Comment