Dovolenka doma

Počas tohto roka sa dovolenka doma dostala náhle a nečakane (a samozrejme nie vždy pozitívne) úplne iný význam ako tomu bolo počas predchádzajúcich rokov. Domáce hotely a penzióny, ktoré prežili veľmi biednu jar majú letné termíny obsadené úplne nadštandardne. Nie každý si môže v čase začínajúcej recesie a rastúcej neistoty dovoliť dovolenku v zahraničí.

Dovolenka doma je však aj termín pre dovolenku strávenú naozaj doma. Kdekoľvek bývate, nájdete v rozumnej vzdialenosti dostatok zaujímavých miest, ktoré ste isto ešte nenavštívili. Hoci bývate od nich do hodinky cesty.

Stačí si pripraviť itinerár, ktorý bude dostatočne zaujímavý pre celú rodinu.
Samozrejme, k správnej dovolenke potrebujete nie len zaujímavý program. Potrebujete aj vypnúť. To je predsa princíp dovolenky. Môžete byť na opačnej strane planéty – ak vás budú stále mátať nevybavené záležitosti z práce. nie je to dovolenka, ale služobná cesta.
Čo tak zaobstarať si záhradný nábytok, ktorý zo záhrady konečne vytvorí miesto, kde sa dá tráviť čas a tráviť ho oddychom? Je totiž rozdiel, či záhradu máme len preto, že nejako ten priestor za oknom treba vyplniť, využívame ju na pestovanie, alebo na oddych. A záhradný nábytok je práve tým detailom, ktorý robí onen zásadný rozdiel.

A nemyslite si, že v ponuke sú len veľké a primerane nacenené záhradné sety. Naopak, do kategórie  záhradný nábytok spadajú aj jednoduché čajové záhradné sety, ktoré sa zmestia aj na tú najmenšiu terasu za domom. A dokonca aj skutočné mini-sety, ktoré pozostávajú len z dvoch kresiel a stolíka. Tie spravia miesto oddychu aj z loggie či balkóna.

A v neposlednom rade sú tu naše ratolesti. Nečudujme sa im, že vo veľkých kreslách nechcú sedieť a na veľkých laviciach len vyskakujú. Tie totiž nie sú dimenzované na detské proporcie. Ak chcete nábytok, ktorý bude pre deti naozaj pohodlný, musíte hľadať naozaj detský záhradný nábytok. A ten sa dá nájsť v naozaj všetkých farbách a veľkostiach. Ak teda chcete stráviť dovolenku tak, že zároveň vylepšíte svoju domácnosť, pouvažujte, či nezmeniť na dovolenkový rezort vlastnú záhradu.

Leave a Comment