“Vemte si kytary a rychle ven” – ako by povedali “bratři” Česi

Brať so sebou na ďaleký výlet hudební nástroje môže byť podľa niekoho poriadne zbytočná starosť. Avšak stále existuje mnoho českých i slovenských turistov, ktorí by povedali, že je riadny “voprus” zabudnúť si pri ceste na “vejlet” kytary alebo iné hudební nástroje. 

Kytary sú tak ľahko prenosné hudební nástroje, že o nich nemožno povedať, že by niekoho pri cestovaní extrémne zaťažovali. Najmä nie, ak budete cestovať autom. A ak máte predsa len naplánovanú pešiu turistiku, môžete si zaobstarať aj malé kytary – takzvané guitalele. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že hudba lieči a uvoľňuje človeka rovnako, ako výlet do prírody. Nebojte sa teda spojiť tieto 2 elementy. Vezmite si svoje hudební nástroje a doprajte si oddych v prírode za doprovodu krásnych melódií. 

A ak by ste stále neboli presvedčení o tom, že brať hudební nástroje so sebou na turistiku či iný výlet má význam, skúste si predstaviť túto situáciu:

Je “večír”, “měsíc krásně svítí”, je krásne teplúčko a pofukuje mierny vetrík. Oheň z pahreby, nad ktorou ste ešte pred chvíľou opekali pomaly vyhasína a drevo už ostáva iba tlieť. Čvirikanie vtáčikov i cvrlikanie cvrčkov už utíchlo a všade naokolo nastalo ticho. A to je tá najideálnejšia chvíľa, kedy by sa jemné tóny vašej kytary príjemne “rozléhali” touto zasnenou krajinou. 

Predstavte si, že by ste hudební nástroje v takýchto neuveriteľných chvíľach “sebou neměli”. Smutná predstava však? 

Že vás ani takáto smutná správa nepresvedčila zbaliť kytary na trip?  Tak sa vráťte v predstavách ešte o pár chvíľ dozadu. Oheň šľahá vysoko do neba, partia sedí okolo táboráku, niektorí už dokonca doopekali a dojedli a ticho sedia. Viete si predstaviť to nudné ticho? Táborák bez spevu, ktorý by sprevádzali rôzne hudební nástroje a najmä spomínané kytary? 

Predstavte si, že by ste tie kytary “sebou neměli” a bolo by ticho. Zvláštna predstava, však? 

Preto, keď sa nabudúce vydáte na pekný výlet, nezabudnite si pribaliť čo alebo “co”? Teraz to už všetci viete – no predsa kytary, flétny…. jednoducho akékoľvek hudební nástroje, ktoré váš pobyt v prírode bezpochyby spríjemnia a spravia nezabudnuteľným.

Leave a Comment